תקנון אתר - כל מה שחשוב לדעת + תקנון מקצועי לאתר אינטרנט להורדה ללא עלות

תקנון אתר ותנאי שימוש - למה זה כל כך חשוב? - תקנון אתר להורדה

אם החלטתם להקים אתר אינטרנט ובייחוד אתר מכירות כדאי שתכירו את הכללים החשובים ביותר שימנעו מכם חשיפה לתביעות משפטיות נפוצות על ידי הגולשים –ניסוח תקנון אתר, תנאי שימוש, מדיניות פרטיות, מדיניות אספקה ומדיניות שינויים וביטולים הם הדבר הבסיסי ביותר שיש לעשות לפני שהאתר עולה לאוויר.

מה הוא תקנון אתר?

תקנון האתר מסדיר את מערכת היחסים בין משתמש האתר לבין מפעיל האתר וכן את הכללים לביצוע פעולות באמצעות האתר. התקנון הוא למעשה מסמך משפטי בסיסי המהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעיל האתר. עסקים רבים לא יודעים כיצד לנסח את התקנון וסעיפיו, ולפיכך נמנעים מעריכתו.

גולשים נכנסים לאתר העסק שלכם, צורכים מידע ומידע נאסף עליהם באופן אוטומטי, מעתיקים תוכן (לעיתים במטרה להתחרות באתר) ומחפשים את מדיניות הפרטיות בהתאם לדרישות סעיף 11 לחוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981.

למה חשוב לפרסם באתר תקנון, תנאי שימוש ומדיניות פרטיות?

תנאי השימוש נועדו על מנת להגן עליכם כמפעילי האתר וכבעלי עסק. הסיכונים המשפטיים הקיימים בחיי היום-יום של עסק, מתקיימים גם בעולם הווירטואלי. פרסום תקנון ותנאי שימוש באתר יפחיתו את החשיפה שלכם לסיכונים משפטיים שונים, דוגמת הפרת זכויות קניין רוחני, זכויות הצרכן, לשון הרע, זכויות פרטיות ועוד. חשוב לדעת שאתרי סחר המפעילים בתוכם מערכת סליקת אשראי, נדרשים על ידי חברות האשראי להטמיע תקנון ותנאי שימוש כתנאי להפעלת הסליקה.

כמו כן, חוק הגנת הצרכן מחייב את מפעיל האתר לגלות לגולשים פרטים בנוגע לעצמו ולמוצר ו/או השירות אותו הוא מוכר, ובין היתר, מועד ודרך אספקת המוצר ו/או השירות, פרטים בדבר אחריות למוצר ו/או השירות ותכונות העיקריות של המוצר ו/או של השירות. בנוסף החוק מחייב את מפעיל האתר ליידע את הגולשים בכתב לגבי הדרכים למסירת הודעה על ביטול העסקה.

ממשק דיגיטלי פשוט ומהיר בליווי עורך דין אונליין, בסיום התהליך תקבלו תקנון ערוך ומוכן להטמעה באתר שלכם

מה חשוב לדעת כשמנסחים תקנון אתר?

חשוב שתקנון האתר יהיה מקיף ויכלול הוראות שיגנו עליכם מפני פעולות שונות של הגולשים. המשתמשים צורכים את המידע המפורסם באתר, אם ישנה אפשרות הם גם מגיבים, מעתיקים את המידע, מכניסים מידע שגוי, ויש גם משתמשים שיפיצו עליכם מידע כוזב. לכן, התנאים צריכים לכלול התייחסות לאיסור שימוש לרעה במידע שלכם, להגן עליכם מפני גולשים לא קרויים, להסדיר את הזכויות שלכם ביחס לאתר ואת החובות של הגולשים בו.
ישנה חשיבות רבה לכך שהתקנון ינוסח באופן בהיר וברור, ויסייע בכל מקרה של מחלוקות בין הצדדים, וכן ינוסח באופן הוגן העומד בתנאי החוק.

הגנת הפרטיות

בעולם הטכנולוגי של היום, אתם אוספים מידע רב על הגולשים באתר שלכם, בין אם הגולשים השאירו פרטים באתר ובין אם לאו. שימוש במידע שלהם מחייב אתכם לעדכן את הגולשים על פעולות שאתם עשויים לעשות במידע. מדיניות הפרטיות מסדירה את הפעולות במידע של הגולשים ורצוי לעדכן במדיניות הפרטיות איזה מידע אתם אוספים, מה אתם עושים עם המידע ועם מי אתם משתפים את המידע. נתונים אלו נחשבים למידע מוגן, ואסור להשתמש בו – לפחות ללא עדכון הגולש.

עסקת מכר מרחוק

אם האתר שלכם כולל אפשרות רכישה של מוצר ו/או שירות, יש עליכם חבות נוספת מכוח הדין. חוק הגנת הצרכן מגדיר פרטים נוספים וחשובים שעליכם לפרסם בתקנון, אחרת תהיו חשופים לתביעות. נוסף על כך, מומלץ לפרסם בתקנון הוראות כדוגמת דרך הרכישה, אופן אספקת המוצרים ומדיניות החזרות וביטולים.

פרסמתם מבצע באתר? גם למבצעים יש כללים.

כללי

חשוב לדעת כי לכל אתר צורך בתקנון שונה, עם הוראות שונות שיתאימו לאופי העסק והתוכן המפורסם באתר. ישנם אתרים שדורשים תקנונים מקיפים יותר כיוון שתחום פעילותם חשוף לסיכונים משפטיים. ישנם אתרים שכוללים פורומים או מאפשרים לגולשים להזין תוכן ותגובות לאתר וזקוקים לתקנון שיגן עליהם מפני תביעות לשון הרע וסיכונים משפטיים אחרים העולים מפעילות הגולשים באתר.

יש לנו ניסיון עשיר בניסוח תקנונים לאתרי אינטרנט מסוגים שונים ועורכי הדין שלנו ישמחו להתאים עבורכם תקנון ייחודי שיכיל את ההוראות המתאימות שיגנו עליכם ויפחיתו כמה שאפשר את החשיפה שלכם לתביעות משפטיות.

איננו ממליצים לערוך תקנון ללא ייעוץ מקצועי או ידע והכרות מעמיקה עם סעיפי החוק הרלוונטיים – ויחד עם זאת – לנוחותכם, להלן דוגמה חינמית לתקנון אתר גנרי.

יודגש כי התקנון להלן אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני מעורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מתאים לכל מקרה ומקרה.

תקנון אתר

חשיבות תקנון האתר – מדוע כדאי להיעזר בעורך דין לכתיבת תקנון לאתר?

בעידן האינטרנט והטכנולוגיה, רוב העסקים והארגונים מקיימים נוכחות דיגיטלית באמצעות אתר אינטרנט. אך האם ידעתם שקיום תקנון אתר מקצועי ומקיף הוא הכרחי מבחינה משפטית? חוסר תשומת לב לנושא זה עלול לחשוף את בעלי האתר לתביעות ותקלות לא רצויות.

תקנון לאתר אינטרנט הוא מסמך המגדיר את הכללים, התנאים וההתניות לשימוש באתר. הוא מפרט את זכויות היוצרים, אמנת הפרטיות, סוגיות אחריות ועוד תנאים רלוונטיים. תקנון אתר איכותי נועד להגן על האתר והמפעילים שלו, וכן למנוע אי הבנות או סכסוכים עם המשתמשים.

מומלץ להיעזר בעורך דין מנוסה בכדי לכתוב תקנון אתר אינטרנט מקיף ואיכותי. כתיבת תקנון לאתר על ידי עורך דין מתמחה, תבטיח שהתקנון יכלול את כל הסעיפים החשובים, יהיה ברור וחף מפגמים משפטיים. עורך הדין יוכל להתאים את התקנון באופן ספציפי לאופי ולצרכים של האתר שלכם.

חשוב לפעול באמצעות עורך דין תקנון אתר מקצועי, מאחר שהפרה של תקנון עלולה לחשוף את בעלי האתר לסיכונים משפטיים מרחיקי לכת. לעומת זאת, תקנון אתר תקין ומקיף יכול לשמש כהגנה אפקטיבית במקרה של סכסוכים עם גולשים ומשתמשים. אל תסכנו את האתר שלכם – פנו לעורך דין מומחה על מנת להבטיח תקנון איכותי.

אחד הנושאים החשובים ביותר שעורך דין יכלול בתקנון האתר הוא קביעת המדיניות לגבי תכנים פוגעניים, גזעניים או בלתי חוקיים המתפרסמים על ידי משתמשים. תקנון איכותי יגדיר בבירור שהאתר שומר לעצמו את הזכות להסיר תכנים כאלה ואף למנוע גישה מפרי החוק. בנוסף, התקנון יפרט תנאים לביטול הרשמה ומחיקת חשבונות משתמשים במקרים מסוימים.

עורך הדין גם יתייחס לסוגיות כגון אחריות, פטור מאחריות והגבלת אחריות בתקנון. הוא יגדיר מקרים בהם האתר אינו אחראי על תכנים שגויים שיתפרסמו, תקלות טכניות ועוד. מרכיב חשוב נוסף יהיה הסדרת שימוש בפרטיות ובנתוני משתמשים באופן התואם את חוקי הגנת הפרטיות.

בסופו של דבר, תקנון שנכתב בקפידה על ידי עורך דין מתמחה לא רק יגן על האתר והמפעילים שלו, אלא גם יקנה למשתמשים תחושת ביטחון ובטיחות בכל הנוגע לשימוש בו. זוהי דרך מצוינת להפגין מחויבות לאתיקה ולכללים מחמירים. לכן, השקיעו בתקנון איכותי וקבלו שקט נפשי.

מה הוא תקנון אתר?

תקנון האתר מסדיר את מערכת היחסים בין משתמש האתר לבין מפעיל האתר וכן את הכללים לביצוע פעולות באמצעות האתר. התקנון הוא למעשה מסמך משפטי בסיסי המהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעיל האתר.

למה חשוב לפרסם באתר תקנון, תנאי שימוש ומדיניות פרטיות?

הסיכונים המשפטיים הקיימים בחיי היום-יום של עסק, מתקיימים גם בעולם הווירטואלי. פרסום תקנון ותנאי שימוש באתר יפחיתו את החשיפה שלכם לסיכונים משפטיים שונים, דוגמת הפרת זכויות קניין רוחני, זכויות הצרכן, לשון הרע, זכויות פרטיות ועוד. חשוב לדעת שאתרי סחר המפעילים בתוכם מערכת סליקת אשראי, נדרשים על ידי חברות האשראי להטמיע תקנון ותנאי שימוש כתנאי להפעלת הסליקה.

מה חשוב לדעת כשמנסחים תקנון אתר?

חשוב שתקנון האתר יהיה מקיף ויכלול הוראות שיגנו עליכם מפני פעולות שונות של הגולשים. המשתמשים צורכים את המידע המפורסם באתר, אם ישנה אפשרות הם גם מגיבים, מעתיקים את המידע, מכניסים מידע שגוי, ויש גם משתמשים שיפיצו עליכם מידע כוזב.

מהי מדיניות פרטיות?

מדיניות הפרטיות מסדירה את הפעולות במידע של הגולשים ורצוי לעדכן במדיניות הפרטיות איזה מידע אתם אוספים, מה אתם עושים עם המידע ועם מי אתם משתפים את המידע. נתונים אלו נחשבים למידע מוגן, ואסור להשתמש בו – לפחות ללא עדכון הגולש.

תקנון אתר לדוגמה

כללי

 • אתר _____ ("האתר") מופעל ע"י חברת ____________ ("החברה"), בכתובת אינטרנט ______ ומטרתו רכישת ______________("המוצר").
 • הגלישה באתר כפופה לתנאים המפורטים בתקנון ותנאי שימוש אלו ("התקנון"). אנא קרא את התקנון בקפידה, שכן הגלישה באתר וביצוע פעולות בו מעידים על הסכמתך לתנאים הכלולים בתקנון, והוא מהווה חוזה מחייב בינך לבין החברה.
 • האמור בתקנון זה בלשון זכר הוא לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.

רכישת מוצר באתר

 • האתר מאפשר ללקוחות קנייה נוחה, קלה ובטוחה של המוצר באמצעות האינטרנט.
 • המחיר המופיע באתר בצמוד לכל מוצר הינו מחיר המוצר העדכני. האתר רשאי לעדכן מעת לעת את מחירי המוצרים המוצעים לרכישה באתר, ללא קשר למועד ביצוע רכישה באתר, וללא צורך בהודעה על כך.
 • הרכישה באתר הינה באמצעות כרטיס אשראי או בכל אמצעי תשלום אחר המופיע בעמוד התשלום.
 • האתר רשאי בכל עת לשנות את מגוון המוצרים המוצעים לרכישה באתר, להחליפם להמעיט מהם, להוסיף עליהם, וכן לשלול זכות רכישה באתר על פי שיקול דעתו וללא כל הודעה או התראה מוקדמת.

מדיניות החזרות וביטולים

 • החזר, שינוי או ביטול הזמנה יתאפשרו בהחזר כספי או בהחלפה בטווח זמן של עד 14 יום לאחר קבלת הלקוח את ההזמנה.
 • התנאים לביטול הזמנה יהיו בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981.

מדיניות אספקה והובלה

 • האתר ידאג לאספקת הזמנה שבוצעה באתר או באמצעות הטלפון לכתובת הלקוח כפי שהוזנה על ידו בעת ביצוע הרכישה או לכל מקום אחר עליו יוסכם (לרבות דואר).
 • אספקת הזמנות תתאפשר בתחומי מדינת ישראל בלבד.

החברה לא תהא אחראית לכל איחור ו/או עיכוב באספקה ו/או אי-אספקה, שנגרמה כתוצאה מכוח עליון ו/או מאירועים שאינם בשליטתה.

מדיניות פרטיות

 • הסכמה לקבלת דברי פרסומת – במועד מסירת פרטי המשתמש, לרבות הרשמה לאתר ו/או מסירת כתובת מייל ו/או בביצוע הזמנה המשתמש מסכים ומאשר למפעילת האתר ו/או לצדדים קשורים לשלוח אליו בכל אמצעי תקשורת ועל פי שיקול דעתה הודעות מכל סוג בקשר לפעילותו ו/או לפעילות האתר ו/או לפעילות אתרים אחרים מקבוצת מפעילת האתר לרבות אתרים המופעלים ו/או מנוהלים על ידי מפעילת האתר ו/או צדדים קשורים, לרבות הצעות לרכישת נכס או שירות ו/או דיוור פרסומי מכל סוג שהוא ו/או הודעות מערכת ו/או הודעות שירות ו/או הודעות אחרות ללקוחות. מידע אישי זה לא ייחשף ולא ייעשה בו שימוש נוסף למטרות שיווקיות ללא רשות.
 • בנוסף, ניתן יהיה להשתמש במידע אישי זה למטרות סקר שוק. באם תבקש להסיר בכל עת את פרטייך האישיים מרשימת התפוצה של החברה, אנא צרו קשר עם נציג החברה באמצעי תקשורת המופיעים בסוף תקנון זה.
 • החברה נוקטת באמצעי זהירות מקובלים על מנת לשמור, ככל האפשר, על סודיות המידע. במקרים שאינם בשליטת החברה ו/או הנובעים מכוח עליון, לא תהא החברה אחראית לכל נזק מכל סוג שהוא, ישר או עקיף, שייגרם ללקוח, אם מידע זה יאבד ו/או יעשה בו שימוש לא מורשה.

דין וסמכות שיפוט

 • פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו יעשו בהתאם לדין הישראלי בלבד ולבית המשפט המוסמך באחד מהמחוזות תל אביב-יפו, חיפה, ירושלים או ב"ש תהא מסורה סמכות השיפוט הבלעדית.

קניין רוחני

 • כל זכויות הקניין הרוחני באתר מכירות זה הינן רכושו הבלעדי של האתר.
 • אין להעתיק, לשכפל, להפיץ, לפרסם או להשתמש בכל דרך אחרת במידע כלשהו מן האתר ו/או מאתר מכירות זה, אלא אם ניתנה הסכמה לכך מראש ובכתב מטעם החברה.

יצירת קשר

 • בכל שאלה ו/או בירור לגבי המוצר, וכן בכל פנייה אחרת בעניין פגיעה בזכות או תוכן פוגע, יש ליצור קשר באמצעות כתובת מייל / מספר טלפון: _____________.

שתף את המאמר

מעוניינים בעריכת תקנון?

צרו קשר

ערכנו עשרות תקנונים לאתרים בתחומים מגוונים.
אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה ואנו ניתן לכם את השירות הטוב ביותר.

דילוג לתוכן