שאלות ותשובות

FAQ

השירותים של LegalWiz לעסקים מתאימים לחברות ועסקים שרוצים לחסוך זמן וכסף על שירותים משפטיים. בין אם מדובר בסטארט-אפ, חברת החזקות או עסק עצמאי אנו יכולים לעזור לכם להגיע ליעדים שהצבתם באמצעות פלטפורמה אונליין וצוות מנוסה שילווה אתכם באופן אישי בכל סוגיה משפטית.

אנו ב- LegalWiz נגיש עבורכם בקשה לרישום חברה אונליין תוך שעות בודדות ונחסוך לכם ₪500~ באגרת רשם החברות. משך הטיפול הרישמי ברשם החברות הוא עד 4 ימי עסקים אך לרוב הפעולה מושלמת לפני כן.

רישום חברה באופן מקוון באמצעות מערכת LegalWiz תחסוך לכם ₪500~ באגרת רישום חברה. אגרת רישום חברה באופן מקוון עומדת כיום (נכון לשנת 2020) על סך של 2,182 ₪ לעומת 2653 ₪ ברישום רגיל

ההבדל העיקרי בין התאגדות כחברה בע״מ לבין עוסק מורשה הינו עקרון ההפרדה המשפטית. כלומר, חברה בע״מ היא יישות משפטית (אשר לה זכויות וחובות) בעוד שעוסק מורשה אחראי אישית במקרה של תביעות כלכליות וחובות העסק.

עוסק מורשה – עצמאיחברה בע״מ 
העצאי הוא האישיות המשפטיתחברה בע״מ היא אישיות משפטית עצמאית והבעלים אינו חשוף בכפוף לכך שלא ניתנו ערבויות אישיות ולעמידה בתנאי החוקמי האישיות המשפטית
פתיחת תיקים ברשויות המס וקבלת מספר עוסק מורשה – בד״כ תואם את מספר ת.ז רישום חברה בע״מ ברשם החברות *
פתיחת תיק לחברה ברשויות המס *
תהליך הרישום
מחושב כהכנסה אישית לרבות חובת תשלום ביטוח לאומי. מרחב תמרון קטן לבצע תכנוני מסמס חברות בגובה 25%. על כן, כאשר הרווחים גבוהים ישנה עדיפות לרישום חברה בע״מ – מעל 25~ אש״ח בחודש
בנוסף, ניתן לבצע תכנוני מס
מיסוי
העצמאי אחראי בדיווח לרשויות המסהחברה אחראית להגיש דו״ח שנתי ודיווחים לרשויות המסדיווח לרשויות המס
העצמאי הוא הבעלים הבלעדיניתן למכור מניות בקלותבעלות
כאשר הכנסותיו הצפויות של עסק נמוכות מ- 100 אש״ח בשנה ניתן להרשם כ״עוסק פטור״ הזכאי לפטור ממס ערך מוסף אך אינו רשאי לקזזו מהוצאותיו

ליווי משפטי שוטף של  LegalWiz מתאים לכם אם אתם רוצים לחסוך זמן וכסף על הוצאות משפטיות לרבות ניהול מרשמים ברשם החברות, הגשת דו״ח שנתי, אימות חתימה על ידי עורך דין ועוד. כמו כן, במידה ויהיה לכם צורך בשירותים משפטיים שאינם כלולים בחבילת הליווי המשפטי אנו נפנה אתכם לצוות המומחים שלנו על מנת שתקבלו את השירות המקצועי ביותר בכל תחום משפטי.

תרגום מסמכים ב- LegalWiz נעשה באמצעות מתרגמים שאנגלית היא שפת האם שלהם ויש להם ניסיון בתרגום משפטי. משך הטיפול בבקשה לתרגום משתנה בהתאם לגודל עבודת התרגום וזאת מכיוון שאנו מעבירים כל עבודה למתרגם יחיד על מנת לשמור על אחידות ומקצועיות בתרגום. לאחר שליחת המסמכים לתרגום אנו נעדכן אתכם לגבי משך הטיפול המשוער. אנו מתחייבים לעשות כל שביכולתנו על מנת שהתרגום יבוצע תוך ימים בודדים.

שירות עריכת צוואה של LegalWiz כולל שיחת ייעוץ עם עורך דין מנוסה בניסוח צוואות על מנת שיתאים את הצוואה לרצון שלכם. לאחר שעורך הדין ינסח את הצוואה לשביעות רצונכם יקבע אתכם מועד לפגישה בכדי לחתום על הצוואה בפני עורך דין.

במידה ואדם הלך לעולמו ולא הותיר אחריו צוואה, חלוקת רכושו תעשה בהתאם להסדרים שבחוק הירושה. בהתאם לעקרון חופש הציווי, החוק בישראל מכיר בזכותו של אדם לקבוע מה יעשה ברכושו לאחר לכתו והוראות צוואתו יגברו על הרוב המוחלט של ההוראות הקבועות בחוק הירושה.

בכדי שצוואה תהא תקפה היא צריכה לעמוד ״מבחן צורה״. כמו כן, צוואה המנוסחת היטב תגן על היורשים בצוואה, תמנע סכסוכים מיותרים ותדאג שרצון המצווה אכן ימומש.

עורך מטעמנו יצור עמכם קשר ואתם תציגו בפניו את הרכוש ואת האנשים להם ברצונכם לחלק את הרכוש. עורך הדין יסביר לכם מהם האפשרויות שלכם ובאילו נושאים צריך לקבל החלטות (למשל מינוי יורש/ים כמנהל/י עיזבון). לאחר מכן עורך הדין יערוך עבורכם טיוטת צוואה שתשלח לאישורכם ולבסוף אתם תגיעו לחתום על הצוואה בפני עורך הדין ועד נוסף.

צוואה הדדית היא צוואה שבני זוג עורכים בידיעה שהם מסתמכים על צוואתו של בן הזוג. כלומר, צוואה הדדית נערכת, לרוב, מתוך החלטה משותפת ורצון להגביל את צעדי בן הזוג אשר יוותר בחיים. צוואה הדדית יכולה להיערך במסמך אחד או בשני מסמכים שונים. אם אחד מבני הזוג יהיה מעוניין לבטל צוואה הדדית עליו לעשות זאת באחת מן הדרכים הבאות: 1. אם שני בני הזוג בחיים- בן הזוג שמעוניין לבטל את הצוואה ההדדית יעשה זאת בהודעה בכתב לבני הזוג השני ובכך יתבטלו הצוואות ההדדיות של בני הזוג; 2. לאחר מות אחד מבני הזוג- במידה והעיזבון טרם חולק, בן הזוג שמעוניין לבטל את הצוואות ההדדיות יסתלק מחלקו בעיזבון ובכך יבוטלו הצוואות ההדדיות. במידה והעיזבון כבר חולק, בן הזוג שמעוניים לבטל ישיב לעיזבון את אשר ירש או את שוויו.
ב- LegalWiz ניתן לערוך צוואה הדדית.

פשוט מאד. ב- LegalWiz תקבלו שירות מעורך דין מנוסה ותחסכו זמן וכסף. לאחר הזנת פרטים ראשוניים עורך דין מנוסה בענייני צוואות וירושות ייצור עמכם קשר על מנת לערוך צוואה אשר תשקף את רצונכם.

תביעה קטנה הינה הליך פשוט באמצעותו יחיד (שאינו חברה או תאגיד) יכול לתבוע סעד המוגבל בסכום של עד 34,000 ש״ח. מטרת כללי הדיון בתביעות קטנות היא לאפשר דיון מהיר, פשוט, יעיל ונגיש. בתביעה קטנה כללי הדיון אינם פורמלים ולרוב העיסוק בתביעה מתמצה בדיון אחד כאשר בעלי הדין אינם רשאים להיות מיוצגים.

בכדי להנגיש את הליך הגשת תביעה קטנה לציבור ולאפשר לכל אדם להגיש תביעה קטנה, האגרה לפתיחת הליך תביעה קטנה נמוכה מפתיחת הליכים אחרים ועומדת על 1% מהסכום הנתבע אך סכום האגרה לא יפחת מ- 50 ש"ח.

תביעה קטנה היא הליך מהיר ביותר. אם הגשת התביעה נקבע תאריך לדיון (אורך התור בממוצע הוא 3 חודשים). ברוב של המקרים העיסוק בתביעה מתמצה בדיון אחד, ובדרך כלל פסק הדין ניתן לצדדים בו במקום, או לכל היותר תוך 7 ימים ממועד הדיון.

תביעות קטנות נמצאות בסמכותו של בית משפט שלום.  
בכדי להקל על תובעים, תובע יכול להגיש תביעה קטנה בתחום שיפוטו של כל אחד מבתי המשפט אלה לפי בחירתו:

  • מקום מגוריו או מקום עסקו של הנתבע.
  • מקום יצירת ההתחייבות (החוזה).
  • המקום שנועד, או שהיה מכוון, לקיום ההתחייבות.
  • מקום המסירה של הנכס.
  • מקום המעשה או המחדל שבגינו מוגשת התביעה.
  • בתביעה שכנגד – מקום הגשת התביעה.

ניתן לתבוע במגוון רחב מאד של נושאים. למשל- אפשר לתבוע בשל מוצר תקול או שאינו מתאים למה למפרט שהובטח, שירות שלא ניתן כראוי, הודעות ספאם, עוגמת נפש, אי כניסה למקום בשל אפליה, פגיעה בפרטיות, מחלוקות בין שוכר למשכיר ועוד.

ניתן לתבוע מגוון רחב של סעדים. למשל – כסף, החלפת מוצר, תיקון מוצר, ביטול עסקה. למרות זאת לא ניתן לתבוע צו עשה או צו מניעה (כלומר לבקש מבית המשפט שהצד השני יעשה פעולה או יחדול מלעשותה).

ניתן להגיש תביעה קטנה למתן צו להחלפת מצרך, לתיקונו או לביטול עסקה, רק בתנאי שמדובר בעסקה או מוצר בשווי שאינו עולה על 34,000 ש״ח.

כן, בתנאי שמגיש התביעה לא הגיש כבר 5 תביעות קטנות לאותו בית המשפט באותה השנה. מטרת כלל זה היא למנוע תובעים סדרתיים.

מותר ורצוי לצרף מסמכים שיתמכו בעובדות התביעה. במערכת שלנו תוכלו לצרף את המסמכים אונליין ואנו נצרף אותם לתביעה.

לא ניתן לערער על פסק דין של בית משפט לתביעות קטנות. ניתן להגיש לבית המשפט המחוזי בקשת רשות ערערור תוך 15 יום ממתן פסק הדין.

כן, הפשרה תוגש לבית המשפט שברוב המוחלט של המקרים יאשר אותה. כמו כן, בית המשפט רשאי להציע לצדדים פשרה בדיון.

בית המשפט רשאי לקבוע לכם פיצוי על יום העבודה, הנסיעה והוצאות נוספות הכרוכות בדיון.

כתב תביעה קטנה מוצלח יהיה מתומצת ויכלול את הטענות העובדתיות והמשפטיות שלכם. בנוסף יצורפו לכתב התביעה מסמכים שיתמכו בטענותיכם.

פשוט מאד. חסכון בזמן, בירוקרטיה וכסף. ב- LegalWiz אנו נכין את כל המסמכים הנדרשים להגשת התביעה שלכם ונגיש אותה לבית המשפט המתאים ביותר. כמו כן, עריכת תביעה בידי גורם מנוסה תגדיל משמעותית את סיכויי תביעתכם.

דילוג לתוכן