עריכת צוואה אונליין

עלות : החל מ- ₪750

עריכת צוואה בליווי עורך דין מנוסה. לאחר הזנת פרטים ראשוניים עורך דין מנוסה בענייני צוואות וירושות ייצור עמכם קשר על מנת לערוך צוואה אשר תשקף את רצונכם.

צוואה הוא מסמך עם קונוטציה מרתיעה אך למעשה הוא מסמך חשוב ביותר עבור מי שרוצה להגן על קרוביו ואהוביו ושרצונותיו יתקיימו לאחר לכתו. החוק הישראלי מכיר ב-4 סוגי צוואות: צוואת עדים, צוואת רשות, צוואת כתב יד וצוואה בעל פה. לכל אחד מסוגי הצוואות כללים שונים על מנת שהצוואה תהא תקפה. במידה וישנה צוואה תקפה הוראותיה יגברו על כללי הירושה על פי דין. 

Legalwiz צוואה

שירות עריכת צוואה אונליין כולל:

שאלות נפוצות

בכדי שצוואה תהא תקפה היא צריכה לעמוד ״מבחן צורה״. כמו כן, צוואה המנוסחת היטב תגן על היורשים בצוואה, תמנע סכסוכים מיותרים ותדאג שרצון המצווה אכן ימומש.

עורך דין יצור עמכם קשר ואתם תציגו בפניו את הרכוש ואת האנשים להם ברצונכם לחלק את הרכוש. עורך הדין יסביר לכם מהם האפשרויות שלכם ובאילו נושאים צריך לקבל החלטות (למשל מינוי יורש/ים כמנהל/י עיזבון). לאחר מכן עורך הדין יערוך עבורכם טיוטת צוואה שתשלח לאישורכם ולבסוף אתם תגיעו לחתום על הצוואה בפני עורך הדין ועד נוסף.

צוואה הדדית היא צוואה שבני זוג עורכים בידיעה שהם מסתמכים על צוואתו של בן הזוג. כלומר, צוואה הדדית נערכת, לרוב, מתוך החלטה משותפת ורצון להגביל את צעדי בן הזוג אשר יוותר בחיים. צוואה הדדית יכולה להיערך במסמך אחד או בשני מסמכים שונים. אם אחד מבני הזוג יהיה מעוניין לבטל צוואה הדדית עליו לעשות זאת באחת מן הדרכים הבאות: 1. אם שני בני הזוג בחיים- בן הזוג שמעוניין לבטל את הצוואה ההדדית יעשה זאת בהודעה בכתב לבני הזוג השני ובכך יתבטלו הצוואות ההדדיות של בני הזוג; 2. לאחר מות אחד מבני הזוג- במידה והעיזבון טרם חולק, בן הזוג שמעוניין לבטל את הצוואות ההדדיות יסתלק מחלקו בעיזבון ובכך יבוטלו הצוואות ההדדיות. במידה והעיזבון כבר חולק, בן הזוג שמעוניים לבטל ישיב לעיזבון את אשר ירש או את שוויו.

במידה ואדם הלך לעולמו ולא הותיר אחריו צוואה, חלוקת רכושו תעשה בהתאם להסדרים שבחוק הירושה. בהתאם לעקרון חופש הציווי, החוק בישראל מכיר בזכותו של אדם לקבוע מה יעשה ברכושו לאחר לכתו והוראות צוואתו יגברו על הרוב המוחלט של ההוראות הקבועות בחוק הירושה.

Skip to content