מאמרים

שיתוף ידע משפטי

דברים שכדאי לדעת 

Legalwiz

הסכם שותפות (הסכם מייסדים) – למה זה כל כך חשוב? – הסכם מייסדים לדוגמה

חשבתם על רעיון והחלטתם להקים מיזם? מעוניינים להכניס שותף חדש לעסק קיים? חשוב שתכירו את אבני היסוד ההכרחיים בהתאגדות כשותפות ועל הצורך בחתימה על הסכם שותפות או בשמו הנוסף – הסכם מייסדים. ניסוח נכון של הסכם שותפות יעניק לצדדים סדר ובטחון בפעילות המשותפת ולא פחות חשוב, ימנע סכסוכים יקרים ומתישים אם וכאשר דרכי השותפים ייפרדו.

המשך קריאה »
צוואה

כל מה שרציתם לדעת על עריכת צוואה וצו קיום צוואה – שאלות ותשובות

צוואה היא מסמך חשוב ביותר עבור מי שרוצה להגן על קרוביו ושרצונותיו יתקיימו לאחר לכתו. במקרה שאדם הלך לעולמו ולא הותיר אחריו צוואה, חלוקת רכושו תעשה בהתאם להסדרים שבחוק הירושה. בהתאם לעקרון חופש הציווי, החוק בישראל מכיר בזכותו של אדם לקבוע מה יעשה ברכושו לאחר לכתו והוראות צוואתו יגברו על הרוב המוחלט של ההוראות הקבועות בחוק הירושה.

המשך קריאה »
רישום מאגר מידע

המדריך ליישום תקנות אבטחת מידע – רישום מאגר מידע

הגנת הפרטיות היא נושא עולמי רותח. בחודש מאי 2018 נכנסו לתוקף תקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע) החלות על כלל המשק הישראלי ומחייבות בעלי עסקים קטנים וגדולים ברישום מאגר מידע. היו ערוכים ומוכנים לתקנות, בדקו האם עליכם לרשום מאגר מידע והימנעו מאכיפה מתהדקת של קנסות כבדים.

המשך קריאה »
תקנון חברה - ליגלוויז

תקנון חברה – למה זה כל כך חשוב? – תקנון חברה לדוגמה

החלטתם לרשום חברה בע"מ? חשוב שתכירו את אבני הדרך וכללי היסוד ההכרחיים בדרך לרישום חברה בע״מ ברשם החברות בצורה הנכונה ביותר. ניסוח תקנון חברה, הצהרות בעלי מניות ראשונים והצהרות דירקטורים ראשונים אלו הם מסמכי היסוד של החברה.

המשך קריאה »
הסכם עבודה legalwiz

חוזה עבודה – כל מה שצריך לדעת על עריכת הסכם העסקה לעובדים – חוזה עבודה לדוגמא

החוק מחייב מעסיקים למסור לעובדים הודעה המפרטת את תנאי ההעסקה. לחוזה עבודה יתרונות רבים הן עבור המעסיקים והן עבור העובדים. חוזה עבודה מפורט הכולל את כל הנושאים החשובים יכול להוריד משמעותית את הסיכויים לתביעות משפטיות.

המשך קריאה »
Skip to content