תקנון אתר ותנאי שימוש - למה לא להשתמש בתבנית גנרית לניסוח תקנון אתר?

בין אם אתם עומדים לנסח תקנון לאתר מכירות, תקנון אתר תדמית או תקנון לאתר אינטרנט מסוג אחר, יעמדו בפניכם 2 אופציות עיקריות עבור ניסוח תקנון שימוש באתר: 1) להשתמש בתבנית גנרית ולשנות אותה בהתאם לצורך. 2) להסתייע בעורך דין לניסוח תקנון ואז לפרסמו.

למה לא להשתמש בתבנית גנרית לניסוח תקנון אתר?

כל אתר אינטרנט נדרש להסכם תנאים והגבלות, מה שנקרא תקנון אתר. תקנון לאתר אינטרנט הוא חוזה שכל מבקר חייב להסכים לו לפני השימוש באתר. תקנון לאתר קובע כללים לשימוש המשתמש באתר וכללים להתנהלות האתר עצמו, למה לצפות מהחברה או הפרט שבבעלותו וכולי. במילים אחרות, אתרים נדרשים על פי חוק להסכמי תנאי שירות על מנת למנוע בעיות משפטיות עם המבקרים בהם. זאת, באמצעות תקנון שימוש באתר.

כל אתר אינטרנט והתקנון שלו 

תקנון לדוגמה יכול לכלול סעיפים רבים ושונים, מכיוון שאין פתרון אחד שמתאים לכל סוגי האתרים. לכל תעשייה יש מערכת הנחיות משלה, מה מקובל ומה לא. עם זאת, ישנם כמה כללים נפוצים שרוב התעשיות עוקבות אחריהם, כמו למשל שימוש בתוכן האתר ללא רשות – ברוב האתרים זה אסור.

בסופו של דבר, תקנון אתר אינטרנט נחוץ כדי לשמור על תקני האיכות של אתר אינטרנט וכדי להגן על האינטרסים של הגולשים ובעלי העסקים. ואם תחפשו באינטרנט תקנון חברה לדוגמה, תגלו שיש כמה אופציות גנריות (תבניות, שבלונה "טמפלט").

ממשק דיגיטלי פשוט ומהיר בליווי עורך דין אונליין, בסיום התהליך תקבלו תקנון ערוך ומוכן להטמעה באתר שלכם

עריכת תקנון אתר: שימוש בשבלונה או סיוע מעורך דין?

אין ספק, בימינו הטכנו-דיגיטליים ניתן למצוא בקלות באינטרנט תקנון לדוגמה, תקנון לאתר מכירות, תקנון חברה לדוגמה וכולי. ניתן להוריד תבניות חינמיות של תקנון אתר מכירות או כל תקנון אחר, לבצע בו התאמות ולפרסם אותו כאילו היה שלכם מלכתחילה. עם זאת, קחו בחשבון את הסיכונים הכרוכים בכך.

הסיכון העיקרי הכרוך בשימוש בשבלונה עבור ניסוח תקנון שימוש באתר הוא, שהתבנית לא תתאים לכם באופן ספציפי ולסוג האתר שלכם, סוג הפעילות העסקית וכולי. מאידך, סיוע מאת עורך דין יבטיח לכם התאמה מושלמת של תקנון האתר לסוג החברה שלכם ולסוג האתר.

LEGALWIZ: סיוע משפטי מקוון ביעילות ובמהירות

מי אמר שתהליכים משפטיים חייבים להיות בירוקרטיים, מורטי עצבים וארוכים? בחברת LEGALWIZ אנחנו מזמינים אתכם להנות משירותים משפטיים הניתנים אונליין. צרו עמנו קשר כעת, קבלו מאיתנו תקנון לדוגמה, סיוע מאת עו"ד חוזים וכן התאמת התקנון לאתר שלכם עם תקפות משפטית.

מטרת חברת LEGALWIZ הוא לקצר, לייעל ולהוזיל משמעותית את עריכת תקנון האתר שלכם.

כללי

לכל אתר צורך בתקנון שונה, עם הוראות שונות שיתאימו לאופי העסק והתוכן המפורסם באתר. ישנם אתרים שדורשים תקנונים מקיפים יותר כיוון שתחום פעילותם חשוף לסיכונים משפטיים. ישנם אתרים שכוללים פורומים או מאפשרים לגולשים להזין תוכן ותגובות לאתר וזקוקים לתקנון שיגן עליהם מפני תביעות לשון הרע וסיכונים משפטיים אחרים העולים מפעילות הגולשים באתר. לעיונכם, תקנון לדוגמא.

מה הוא תקנון אתר?

תקנון האתר מסדיר את מערכת היחסים בין משתמש האתר לבין מפעיל האתר וכן את הכללים לביצוע פעולות באמצעות האתר. התקנון הוא למעשה מסמך משפטי בסיסי המהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעיל האתר.

למה חשוב לפרסם באתר תקנון, תנאי שימוש ומדיניות פרטיות?

הסיכונים המשפטיים הקיימים בחיי היום-יום של עסק, מתקיימים גם בעולם הווירטואלי. פרסום תקנון ותנאי שימוש באתר יפחיתו את החשיפה שלכם לסיכונים משפטיים שונים, דוגמת הפרת זכויות קניין רוחני, זכויות הצרכן, לשון הרע, זכויות פרטיות ועוד. חשוב לדעת שאתרי סחר המפעילים בתוכם מערכת סליקת אשראי, נדרשים על ידי חברות האשראי להטמיע תקנון ותנאי שימוש כתנאי להפעלת הסליקה.

מה חשוב לדעת כשמנסחים תקנון אתר?

חשוב שתקנון האתר יהיה מקיף ויכלול הוראות שיגנו עליכם מפני פעולות שונות של הגולשים. המשתמשים צורכים את המידע המפורסם באתר, אם ישנה אפשרות הם גם מגיבים, מעתיקים את המידע, מכניסים מידע שגוי, ויש גם משתמשים שיפיצו עליכם מידע כוזב.

מהי מדיניות פרטיות?

מדיניות הפרטיות מסדירה את הפעולות במידע של הגולשים ורצוי לעדכן במדיניות הפרטיות איזה מידע אתם אוספים, מה אתם עושים עם המידע ועם מי אתם משתפים את המידע. נתונים אלו נחשבים למידע מוגן, ואסור להשתמש בו – לפחות ללא עדכון הגולש.

שתף את המאמר

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מעוניינים בעריכת תקנון?

צרו קשר

ערכנו עשרות תקנונים לאתרים בתחומים מגוונים.
אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה ואנו ניתן לכם את השירות הטוב ביותר.

דילוג לתוכן