5 סיבות למה חשוב לערוך חוזה עבודה עם עורך דין

החוק מחייב (חוק הודעה לעובד) את המעסיק להחתים את עובדיו על הסכם עבודה או לתת לעובד הודעה על תנאי העסקתו. הפרת החוק עלולה להוביל לאישום פלילי ופסיקת פיצוי של 15,000 ש״ח ללא הוכחת נזק

שתף את המאמר

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

החוק מחייב מעסיקים למסור חוזה עבודה או הודעה על תנאי העסקה

חוזה עבודה הוא חוזה המסדיר משפטית את תנאי ההעסקה ויחסי העבודה בין המעסיק לעובד. עריכת חוזה עבודה מקיימת את החובה החוקית החלה על מעסיקים על פי חוק הודעה לעובד (תנאי עבודה), התשס"ב-2002 לפיה יש למסור לעובד הודעה המפרטת את כל תנאי העסקתו. אי מסירת חוזה עבודה או הודעה לעובד עשויה להוביל לאישום פלילי ולפסיקת פיצויים בסכום של עד 15,000 ש״ח ללא הוכחת נזק. חוזה העבודה יכול לכלול עניינים נוספים חוץ מתנאי ההעסקה הסוציאליים, כמו למשל נהלי עבודה, דרישות התפקיד, חובת סודיות, אי תחרות וכיוצ"ב.

חוזה העבודה הוא חוזה משפטי לכל דבר עניין, עליו חלים דיני החוזים הכלליים. יחד עם זאת, חוזה העבודה כפוף גם לדיני העבודה, והוא צריך להיערך בהתאם למשפט העבודה ולזכויות המגיעות לעובד מכוח חוקי המגן, הסכמים קיבוציים וצווי ההרחבה החלים על העובד.

חיסכון בכסף למעסיק ולמועסק

מעסיק המחתים עובד על חוזה עבודה מסודר ומפורט, מגדיר לעובד ציפיות, וכן את הזכויות להן הוא זכאי – יוצר שקיפות מלאה אל מול העובד, וכך ברור מה כל צד נותן ומה כל צד מקבל.

חוזה עבודה מפורט וברור יעמוד בסופו של יום לטובתו של המעסיק. כיום, כשבית הדין לעבודה בוחן מקרים של עובדים הטוענים כי המעסיקים הבטיחו להם תנאים כאלה ואחרים, הוא בוחן תחילה האם ישנו חוזה עבודה מפורש. במקרה שיש חוזה עבודה מפורש, לעובד יהיה יותר קשה לטעון טענות שאינן מגובות בחוזה העבודה ובית הדין לעבודה ייטה שלא לקבל תביעות כאלו של עובדים.

למעסיק שלא עורך חוזה עבודה עבור עובדיו יש סיכויים גבוהים יותר להיות חשוף לתביעות משפטיות של עובדים והוא אף עלול למצוא עצמו בסיטואציה של מילה כנגד מילה עם עובד בתביעה משפטית.

להתחלת הליך דיגיטלי בליווי עורך דין לעריכת חוזה עבודה

הסכם עבודה legalwiz

ישנם סעיפים שהחוק מחייב לכלול

חובה לציין בחוזה העבודה את תנאי ההעסקה של העובד, בכפוף למשפט העבודה, לרבות מועד תחילת העסקתו של העובד, שכרו של העובד, היקף המשרה, תנאים סוציאליים (ימי מחלה, ימי חופשה, דמי הבראה, דמי נסיעות, ביטוח פנסיוני ועוד).

סעיפים שעורך דין מנוסה מכיר ויגנו על עורך החוזה

חוזה עבודה הוא הזדמנות להגדיר את נהלי העבודה, את דרישות התפקיד והתחייבויות העובד לפעול במסירות ונאמנות, וכן את תקופת הניסיון שניתנת לעובד במקום העבודה. אם העסקת העובד כרוכה בחשיפתו לקניין רוחני וסודות מסחריים אשר בבעלותכם, מומלץ להחתים את העובד על סעיפי סודיות ואי תחרות, המחייבים אותו לשמור בסודיות על המידע שלכם.

בנוסף, חשוב לציין בחוזה העבודה את תקופת החוזה. יש לציין אם מדובר בחוזה לתקופה קצובה לעובד זמני, לדוגמה עובד שמחליף עובדת שיצאה לחופשת לידה או עובד שמועסק עבור עבודה למשימה מוגדרת. אם לא מדובר בעובד כזה, מומלץ לערוך חוזה לתקופה בלתי קצובה, שכן אם המעסיק החליט לפטר את העובד לפני תום התקופה שהוגדרה בחוזה העבודה, בית הדין לעבודה יכול לקבוע שמדובר בהפרת חוזה עבודה ולחייב את המעסיק להמשיך לשלם לעובד שכר עבודה עד תום התקופה המצוינת בחוזה העבודה.

כמות ענקית של הליכים בבתי הדין לעבודה

בכל שנה נפתחים אלפי תיקים בבתי הדין לעבודה ובתי הדין לעבודה נוטים להיות קשוחים עם המעסיקים. מערכת היחסים בין מעסיק למועסק היא רגישה והיות וחוקי העבודה רחבים ונוקשים, ללא מתן תשומת לב וייעוץ עם גורם מנוסה מעסיקים עלולים להפר את החוק ולהחשף לתביעות משפטיות.

בעריכת חוזה עבודה יתרונות רבים. מעסיק שאינו מסתפק בהודעה לעובד בלבד, אלא עורך עם העובד הסכם עבודה מסודר, מגן על עצמו מפני הסנקציות שבחוק, אך יכול גם לכלול את הנושאים החשובים לו ביחסים עם העובד: נהלי עבודה, דרישות תפקיד מיוחדות, אי תחרות, חובת סודיות ועוד. חשוב לדעת שאין דבר כזה חוזה עבודה סטנדרטי ומומלץ להיעזר בעורך דין לעריכת חוזה עבודה מותאם אישית שיהיה מנוסח בהתאם לאופי פעילות המעסיק ואופי תפקידו של העובד.   

יודגש כי כי האמור במאמר זה אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני מעורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מתאים לכל מקרה ומקרה.

מעוניינים בעריכת חוזה עבודה?

צרו קשר

אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה ואנו ניתן לכם את השירות הטוב ביותר.

Skip to content