הסכם התקשרות – מדוע צריך וכיצד מנסחים הסכם התקשרות?

הסכם התקשרות הוא חוזה בין 2 צדדים או יותר, המתאר את תנאי ההתקשרות ואת תנאי העבודה בין הגורמים. סוג זה של חוזה חשוב, מכיוון שהוא מגן על הצדדים במקרה של מחלוקות, מבטיח שהצדדים לא יישאו באחריות לנזקים שונים, ומבטיח שכל התנאים מתקיימים על ידי הצדדים.

כאשר מדובר על הסכם התקשרות, הכוונה היא לחוזה המפרט את תנאי ההתקשרות בין החברה לספקים, בין דורש שירות לנותן שירות פרילנסר, בין כמה גורמים (יותר מ-2) וכו'. הסכם זה חשוב מכיוון שהוא מגן על כל הצדדים במקרה של מחלוקות, ומבטיח ששני הצדדים לא יישאו באחריות שלא לצורך – לכל נזק כזה או אחר.

שתף את המאמר

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מה מתאר וכולל הסכם התקשרות?

הסכם התקשרות הוא חוזה בין מבקש שירות לבין ספק מסוים, המתאר את התנאים וההגבלות של מערכת היחסים ביניהם. חשוב לקבל סיוע מעורך דין לניסוח הסכם זה, מכיוון שהוא יכול להיות מחייב מבחינה משפטית ויכול להגן על הצדדים בכל מקרה של מחלוקת.

מטרת הסכם התקשרות היא ליצור קווים מנחים למה כל צד מצפה מהשני וכיצד יתנהגו בהקשר של תנאי העבודה ביניהם ואספקת המוצר או השירות. חוזה זה כולל סעיפים לגבי הזמן שכל אדם ישקיע בעבודה, כמה שעות הוא יעבוד, איזה סוג עבודה הוא צפוי לעשות, איזה סוג של כלים טכנולוגיים מותרים לשימוש בפרויקט ועוד.

חשוב להבין כי, ההתנהלות בין ספקים לבין מבקשי שירותים ומוצרים היא התנהלות עסקית ומקצועית מורכבת. בעזרת הסכם התקשרות שמנוסח נכון, תוכלו לעבור עם פרילנסרים וספקים בצורה בטוחה וככה שתוכלו להנות משקט נפשי במהלך ההתקשרות.

מה מומלץ ולא מומלץ שיהיה כלול בהסכם התקשרות?

בסופו של דבר, מטרת הסכם התקשרות היא לקבוע ציפיות וגבולות ברורים לשני הצדדים המעורבים בהתקשרות. חוזה זה גם מספק בהירות לגבי מה יהיו תחומי האחריות של כל צד במהלך תהליך ההתקשרות ומה הם מצפים זה מזה.

בתוך כך, הסכמי התקשרות בד"כ לא אמורים לכלול סעיפים הנוגעים למצב משפחתי, השתייכות דתית, גזע, צבע או מוצא לאומי, נטייה מינית או מידע רפואי אישי. ובאשר למה שכן מומלץ לכלול בהסכם ההתקשרות, מומלץ לכלול סוגים של התניות בהסכם התקשרות (כל עוד כל הצדדים החתומים על ההסכם מבינים במה כרוכות ההתניות).

להתחלת הליך דיגיטלי בליווי עורך דין לעריכת הסכם התקשרות

LEGALWIZ: למה לקבל סיוע מאת עו"ד לניסוח הסכם התקשרות?

החשיבות של הסכם התקשרות היא בכך שהוא מתווה את הזכויות והחובות של שני הצדדים המעורבים בחוזה. ההסכם צריך לתאר, בין היתר, את היקף העבודה, מה ייעשה על ידי מי ומה ישולם עבורה.

בנוסף, יש להגדיר כמה זמן תימשך ההתקשרות ומי הבעלים של כל קניין רוחני שנוצר במהלכה. כמו כן, ההסכם צריך לכלול גם סעיפים המגנים על שני הצדדים במקרה שמשהו ישתבש במהלך ההתקשרות, או אם צד אחד יפר את התחייבויותיו במסגרתו.

צריכים מאיתנו סיוע נוסף? חברת LEGALWIZ מזמינה אתכם לקבל שירותים משפטיים מקוונים ובכך לייעל, לקצר ולהוזיל את העלויות באופן משמעותי.

לחצו לעריכת הסכם התקשרות בממשק דיגיטלי פשוט ומהיר בליווי עורך דין אונליין. בסיום התהליך תקבלו חוזה התקשרות שיגן על האינטרסים שלכם, ערוך ומוכן לחתימה

יש לכם שאלה? דברו איתנו!

צרו קשר

אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה ואנו ניתן לכם את השירות הטוב ביותר.

דילוג לתוכן