הגשת תביעה קטנה / כתב הגנה לתביעה קטנה

עלות: ₪500

הגשת תביעה קטנה אונליין שחוסכת לך זמן, כסף ובירוקרטיה. ניתן לסיים את ההליך באתר תוך פחות מ- 10 דקות ואנחנו נטפל בכל הניירת.

אם פגעו בכם או עשו לכם עוול אך אינכם יודעים כיצד לפעול, הגעתם למקום הנכון. באמצעות המערכת הפשוטה שלנו אתם יכולים להגיש תביעה קטנה תוך פחות מ- 10 דקות. לאחר סיום ההליך עורך דין יערוך את תביעתכם, יכין את כל המסמכים הדרושים ויגיש תביעה עד לסך של 34,000 ש״ח לבית המשפט המתאים.
תביעה קטנה היא כלי שנועד להגן על האזרח ולהקל עליו להגיש תביעות כספיות בהליך מהיר, פשוט וללא התערבותם של עורכי דין בדיון. 

שימוש בגורם מקצועי בהכנת כתב התביעה מעלה משמעותית את סיכויי ההצלחה בתביעה.

תביעה קטנה

רוצים לדעת עוד?
קראו את המאמר שלנו בנושא

שירות הגשת תביעה קטנה כולל:

איך זה עובד ?

מזינים פרטים

מקבלים שירות מעורך דין

מאשרים מסמכים

רוצים לשאול משהו?

צרו קשר

אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה ואנו ניתן לכם את השירות הטוב ביותר.

שאלות נפוצות

תביעה קטנה הינה הליך פשוט באמצעותו יחיד (שאינו חברה או תאגיד) יכול לתבוע סעד המוגבל בסכום של עד 34,000 ש״ח. מטרת כללי הדיון בתביעות קטנות היא לאפשר דיון מהיר, פשוט, יעיל ונגיש. בתביעה קטנה כללי הדיון אינם פורמלים ולרוב העיסוק בתביעה מתמצה בדיון אחד כאשר בעלי הדין אינם רשאים להיות מיוצגים.

בכדי להנגיש את הליך הגשת תביעה קטנה לציבור ולאפשר לכל אדם להגיש תביעה קטנה, האגרה לפתיחת הליך תביעה קטנה נמוכה מפתיחת הליכים אחרים ועומדת על 1% מהסכום הנתבע אך סכום האגרה לא יפחת מ- 50 ש"ח.

תביעה קטנה היא הליך מהיר ביותר. אם הגשת התביעה נקבע תאריך לדיון (אורך התור בממוצע הוא 3 חודשים). ברוב של המקרים העיסוק בתביעה מתמצה בדיון אחד, ובדרך כלל פסק הדין ניתן לצדדים בו במקום, או לכל היותר תוך 7 ימים ממועד הדיון.

תביעות קטנות נמצאות בסמכותו של בית משפט שלום.  
בכדי להקל על תובעים, תובע יכול להגיש תביעה קטנה בתחום שיפוטו של כל אחד מבתי המשפט אלה לפי בחירתו:

  • מקום מגוריו או מקום עסקו של הנתבע.
  • מקום יצירת ההתחייבות (החוזה).
  • המקום שנועד, או שהיה מכוון, לקיום ההתחייבות.
  • מקום המסירה של הנכס.
  • מקום המעשה או המחדל שבגינו מוגשת התביעה.
  • בתביעה שכנגד – מקום הגשת התביעה.

ניתן לתבוע במגוון רחב מאד של נושאים. למשל- אפשר לתבוע בשל מוצר תקול או שאינו מתאים למה למפרט שהובטח, שירות שלא ניתן כראוי, הודעות ספאם, עוגמת נפש, אי כניסה למקום בשל אפליה, פגיעה בפרטיות, מחלוקות בין שוכר למשכיר ועוד.

תופעת הדיוור (ספאם) הפכה למטרד בשנים האחרונות ויוצרת לנו בעיות רבות כמו אבטחת מידע, הפצת וירוסים ובזבוז זמן על מחיקת הודעות לא רצויות. במידה וקיבלתם הודעות מבלי שהסכמתם מראש לקבל הודעות מאותו שולח – תוכלו להגיש תביעה ולקבל פיצוי של עד 1000 ₪ ללא צורך בהוכחת נזק.

ניתן לתבוע מגוון רחב של סעדים. למשל – כסף, החלפת מוצר, תיקון מוצר, ביטול עסקה. למרות זאת לא ניתן לתבוע צו עשה או צו מניעה (כלומר לבקש מבית המשפט שהצד השני יעשה פעולה או יחדול מלעשותה).

ניתן להגיש תביעה קטנה למתן צו להחלפת מצרך, לתיקונו או לביטול עסקה, רק בתנאי שמדובר בעסקה או מוצר בשווי שאינו עולה על 34,000 ש״ח.

כן, בתנאי שמגיש התביעה לא הגיש כבר 5 תביעות קטנות לאותו בית המשפט באותה השנה. מטרת כלל זה היא למנוע תובעים סדרתיים.

מותר ורצוי לצרף מסמכים שיתמכו בעובדות התביעה. במערכת שלנו תוכלו לצרף את המסמכים אונליין ואנו נצרף אותם לתביעה.

לא ניתן לערער על פסק דין של בית משפט לתביעות קטנות. ניתן להגיש לבית המשפט המחוזי בקשת רשות ערערור תוך 15 יום ממתן פסק הדין.

כן, הפשרה תוגש לבית המשפט שברוב המוחלט של המקרים יאשר אותה. כמו כן, בית המשפט רשאי להציע לצדדים פשרה בדיון.

בית המשפט רשאי לקבוע לכם פיצוי על יום העבודה, הנסיעה והוצאות נוספות הכרוכות בדיון.

כתב תביעה קטנה מוצלח יהיה מתומצת ויכלול את הטענות העובדתיות והמשפטיות שלכם. בנוסף יצורפו לכתב התביעה מסמכים שיתמכו בטענותיכם.

פשוט מאד. חסכון בזמן, בירוקרטיה וכסף. ב- LegalWiz אנו נכין את כל המסמכים הנדרשים להגשת התביעה שלכם ונגיש אותה לבית המשפט המתאים ביותר. כמו כן, עריכת תביעה בידי גורם מנוסה תגדיל משמעותית את סיכויי תביעתכם.

Skip to content