בקשה לצו ירושה בקליק

לחצו להגשת בקשה לצו ירושה בליווי עורך דין, הימנעו מטעויות ועיכובים משמעותיים ותהנו מ- 15% הנחה באגרה בהגשה מקוונת. בסיום התהליך תקבלו צו ירושה

ליגלוויז

מלאו פרטים ראשוניים
בשאלון הדיגיטלי

item-2

עורך דין מנוסה
ילווה אותך בתהליך

item-1

הבקשה לצו ירושה
תוגש תוך 72 שעות

איך נראה צו ירושה

צו ירושה

בקשה לצו ירושה

הכנת מסמכי הבקשה, טיפול עורך דין, הגשת בקשה תקינה

לאחר לכתו של אדם, על מנת לחלק את ירושתו, יש להגיש לרשם לענייני ירושה בקשה לצו ירושה. הבקשה לצו ירושה כפופה לתשלום אגרה ופרסום הודעה ברשומות. כמו כן, יש לעדכן את היורשים על הגשת הבקשה. 

למה להגיש את הבקשה בליווי עורך דין?

חוסר ניסיון עלול להביא לטעויות ועיכובים

בכדי לקבל צו ירושה יש לאסוף את כל הפרטים הרלוונטים בצורה מסודרת, להכין מסמכים, למלא את הבקשה באופן תקין ולשלם אגרה. כמו כן, במקרים רבים יש להכין תצהירים ולאמת מסמכים. חוסר ניסיון והבנה של החוק עשויים להוביל לטעויות במילוי הבקשה, עיכובים במתן צו הירושה או סירוב למתן צו הירושה.

מה השירות כולל?

טיפול מלא עד לקבלת צו הירושה:

שאלות נפוצות

מה זה צו ירושה?

צו ירושה הוא צו משפטי המאפשר לחלק ליורשים את העזבון של מנוח במידה והמנוח לא ערך צוואה תקפה. צו ירושה יפרט את שמות היורשים, קרבתם למנוח וחלקם בירושה.

מהי בקשה לצו ירושה?

במידה ומנוח לא השאיר אחריו צוואה, יש להגיש לרשם לענייני ירושה ״בקשה לצו ירושה״. הבקשה תכלול פרטים אודות המנוח, פרטים אודות היורשים וצירוף מסמכים שונים. מומלץ להעזר בגורם מנוסה להגשת הבקשה על מנת להימנע מעיכובים וטעויות. ההגשה מותנת בתשלום אגרה.

מהי בקשה מקוונת לצו ירושה?

בקשה מקוונת לצו ירושה היא בקשה מקוונת המוגשת באתר האינטרנט של הרשם לענייני ירושה. אגרת הבקשה המקוונת נמוכה ב- 15% לעומת בקשה המוגשת ידנית. ניתן להגיש בקשה מקוונת באמצעות עורך דין מיופה כח.

מה קורה כשיש צוואה תקפה שלא כוללת את כל נכסי המנוח?

במידה וישנה צוואה תקפה שלא כוללת את כל נכסי המנוח תוגש בקשה לקיום צוואה לנכסים הכלולים בצוואה ובקשה לצו ירושה ליתר הכנסים.

כמה זמן לוקח לקבל צו ירושה?

לאחר הגשת בקשה לצו ירושה ההליך עשוי לקחת בין חודש לשלושה חודשים (כולל תקופת הפרסום ברשומות ובעתון). כלל, בקשה תקינה לצו ירושה תביא לקבלת צו הירושה לאחר 40 ימים.

מה זה רשם הירושות?

רשם הירושות או הרשם לענייני ירושה הוא הגוך האחראי על הבקשות לצווי ירושה וצווי קיום צוואה אשר מוגשות ללשכות הרשם לענייני ירושה, פרט לאלו המוגשות לבתי הדין הדתיים. כמו כן, רשם הירושות אחראי לבדוק האם קיימים תיקים קודמים בעניינו של מנוח, לפרסום בציבור של הודעות וקבלת התנגדויות לבקשות לצווי ירושה או צווי קיום צוואה.

האם צריך עורך דין להגשת צו ירושה?

מומלץ להיעזר בשירותיו של גורם מנוסה בהגשת צו ירושה על מנת להימנע מטעויות ועיכובים.

מה המחיר להגשת בקשה לצו ירושה?

אגרת הגשת בקשה לצו ירושה הינה 501 ש״ח בהגשה ידנית או 426 ש״ח בהגשה מקוונת (הנחה של 15%). כמו כן, ישנה אגרה של 130 ש״ח על הוצאות פרסום בעיתון (חובה).

מה כולל שירות הגשת צו ירושה?

הכנת המסמכים הדרושים, ליווי עורך דין, תשלום אגרה מופחתת (מקוון) וקבלת צו ירושה במהירות האפשרית. חסכון בזמן ובירוקרטיה.

מאמרים בנושא

צוואה

כל מה שרציתם לדעת על עריכת צוואה וצו קיום צוואה – שאלות ותשובות

צוואה היא מסמך חשוב ביותר עבור מי שרוצה להגן על קרוביו ושרצונותיו יתקיימו לאחר לכתו. במקרה שאדם הלך לעולמו ולא הותיר אחריו צוואה, חלוקת רכושו תעשה בהתאם להסדרים שבחוק הירושה. בהתאם לעקרון חופש הציווי, החוק בישראל מכיר בזכותו של אדם לקבוע מה יעשה ברכושו לאחר לכתו והוראות צוואתו יגברו על הרוב המוחלט של ההוראות הקבועות בחוק הירושה.

קרא עוד
% 1
לקוחות מרוצים
1
לקוחות שפנו אלינו לצו ירושה וצו קיום צוואה
1
שעות בממוצע עד שנגיש את הבקשה
1
ימים בממוצע לקבלת צו מאושר

מה הלקוחות שלנו אומרים עלינו?

יש לנו אלפי לקוחות מרוצים וכל הביקורות אמיתיות, אנו מזמינים אתכם לראות ביקורות נוספות בפייסבוק ובגוגל שלנו

Skip to content